Recep Baltaş’ı Sevmiyorum!

Recep Baltaş’ı ilk olarak Youtube videolarından tanıdım. O kadar yapmacık ve yaptığı işi zoraki yapıyormuş gibi geldi ki kendisini sevemedim. (Tabii bu benim kişisel görüşüm. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil)

Gelelim bu yazının asıl amacına. Bir teknoloji sitesi ve Youtube kanalı’nda görünmesine rağmen (bakın altını çiziyorum, TEKNOLOJİ) Linux hakkında bir tweet atması sinirlerimi hoplattı tabii.

Aylar sonra gelen düzenleme: Hala Linux Nedir? bilmeyenler var mı?

Kendisi bu soruna dair Google’da arama yapabilecek kapasiteye sahip. Evet belki sorununa çözüm bulması zaman alacak. Fakat buradaki problem kablosuz ağ kartının sürücüsünün firma tarafından Linux uyumlu olmaması ya da böyle bir sürücünün hiç olmaması. Firmaya (ki bu biraz yürek ister. Sponsorluktan olur mazallah) laf söylemek yerine Linux’a b.k atmak ve kendisini takip eden binlerce kişiye “Ben bile Linux kullanamıyorum. Siz de kullanmayın. Kablosuz ağa bile bağlanmıyor!” imajı vermeyi tercih etmiş.

Kendisinden özür dilemeyerek! yukarıda gördüğünüz tweeti attım. Benimkisi tamamen bir tepkiydi. Umarım ileride Linux’a, bilgisayara Mac OS X kurmak için harcadığı zamanın yarısını harcar ve kablosuz ağa bağlanabilir.

3 ay sonra gelen güncelleme:

Gene ve ısrarla söylüyorum. Olay, basit bir kablosuz ağa bağlanamama durumu. Windows kullanıyor olsaydı, sürücüsünü yüklerdi. Ubuntu üzerinde yaşadığı kablosuz ağa bağlanamama sorununu tüm özgür yazılım (açık kaynak ne ya!) dünyasına mal etmesi ne kadar saçma. Söyleyecek laf bulamıyorum.

 

Yeni güncelleme (8 Aralık 2015):

Çirkefleşme, nefret vs. ne ararsan var. Koca bir dünyayı bir tarafa atıp, siz kimsinize getirmeye çalışıyor. Cevap vermeye tenezzül bile etmiyorum. Burayı güncellememdeki amaç ise tarihin tozlu sayfaları arasında kalmasın, ileride hatırlansın diyedir.

 

Yeni Güncelleme v2 (8 Aralık 2015):

Zekamıza yönelik tweetler de atılmaya başlandı. Bizi 15-16 yaşında evde oturmuş hekırcılık yapmaya çalışan veletler olduğumuzu mu düşünüyor acaba?

 

Yeni güncelleme v3 (8 Aralık 2015):

Her ne kadar özgür yazılımı sevmese de, ona küçük tavsiyeler verecek kadar iyi biri.

Bir cevap yazın