Mi Band 2 Detaylı İnceleme – Mi Band 2 Kutu Açılımı

Aliexpress üzerinden sürekli alışveriş yapan biri olarak Xiaomi Mi Band 2 aldım. Mi Band 2 sorunları ve çözümlerini içeren Mi Band 2 detaylı inceleme yazısı hazırlamak istedim.

 

Mi Band 2 Nedir?

Xiaomi markasını Aliexpress üzerinden alışveriş yapanlar duymuştur. Birçok ürünleri mevcut. Ülkemizde ise Bim ve A101 genelde ürünlerini satıyorlar. Mi Band 2 ise Xiaomi’nin akıllı bilekliği diyebiliriz. Mi Band 2 aslında bir adımsayar. Sizin adımlarınızı ölçüyor. Üzerinde bulunan sensör sayesinde kalp ritminizi de ölçen Mi Band 2, bir nevi spor bilekliği gibi düşünülebilir.

Tabii teknoloji sayesinde bu iki işlevle sınırlı kalmamış. Üzerinde bulunan ekran ve titreşim özelliği sayesinde telefonunuza gelen bildirimlerden haberdar olabiliyorsunuz. Ucuz fiyata bir nevi akıllı saatiniz olmuş oluyor.

 

Mi Band 2 Kutu Açılımı

Mi Band 2 oldukça kaliteli ve sade bir kutu içerisinde geliyor. Apple ürünlerinin kutuları gibi beyaz ve sade.

Kutu içerisinde Mi Band 2, bir adet kordon ve Mi Band 2’yi şarj etmenize yaran bir USB kablo çıkıyor.

Bu USB kablo standart değil ve kaybetmeniz veya bozulması durumunda yenisini almanız gerekiyor. Mi Band 2’nin uzun batarya ömrü olduğunu göz önüne alırsak (yazının ilerleyen bölümlerinde batarya süresine ayrıca değineceğim) bu kabloyu yanınızda taşımanıza gerek yok. Sürekli şarj etmeyeceğinizi de düşünürsek kablonun bozulma ihtimali de çok düşük.

Bir adet İngilizce ve Çince dillerinde kullanım kılavuzu da kutu içerisinden çıkanlar. Kullanımı oldukça basit olan Mi Band 2 için Türkçe kullanım kılavuzu olmaması çok sorun değil.

Mi Band 2’yi Aliexpress üzerinden satın aldım. Satıcı, Mi Band 2 ile birlikte hediye olarak 2 adet ekran koruyucu göndermiş. Yazının sonunda satıcının linkini bulabilirsiniz.

 

Mi Band 2 Detaylı İnceleme

Mi Band 2’yi kutudan çıkardığımda şarjı yoktu. İlk olarak şarj etmeniz gerekiyor. 2 saate yakın bir sürede tam şarj oluyor. Şarja taktığınızda ekranında bir pil simgesi çıkıyor ve şarj olduğunu gösteriyor. Tam şarj olduğunda ise pil simgesi yanıp sönmeyi bırakıyor. Şarj sırasında düğmesine dokunarak şarj olup olmadığını görebilirsiniz.

Mi Band 2 şarj olduktan sonra telefonunuza bağlanmaya hazır. iPhone için buradan, Android içinse şuradan Mi Fit uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Mi Band 2’yi iPhone SE ile kullanıyorum. Yazının devamındaki ekran görüntüleri iOS üzerindeki Mi Fit uygulamasına ait.

Mi Fit uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açıyorsunuz. Uygulamayı ilk açtığınızda sizi bir oturum açma ekranı karşılıyor. Mi Band 2’yi kullanabilmeniz için bir Mi hesabınızın olması gerekiyor. Buradan Mi hesabı açabilirsiniz.

Mi hesabınız varsa Oturum aç diyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Mi hesabınız yoksa Kayıt ol kısmından yeni bir Mi hesabı oluşturabilirsiniz.

Mi hesabınızla giriş yaptıktan sonra uygulama sizi Mi Band’ı telefonunuza nasıl bağlayacağınız konusunda yönlendirecek.

Mi Band telefonunuza bağlandıktan sonra sizi aşağıdaki ekran karşılayacak.

İlk olarak attığınız adım sayısı, km ve harcadığınız kalori ekranın üst kısmında sizlere gösteriliyor.

Nabız bölümünden nabzınızı ölçebiliyorsunuz.

Ağırlık bölümünde kilo takibinizi yapabiliyorsunuz. Mi Band kilonuzu ölçmüyor. Kilo takibinizi yapmak istiyorsanız, belirlediğiniz aralıklarda kilonuzu ölçüp bu bölüme giriş yapabilirsiniz.

En altta bulunan Etkinlik sekmesine giderek, farklı spor aktivitelerinizi kayıt edebilirsiniz. Şu an için

 • açık alanda koşu
 • koşu bandında koşu
 • bisiklet
 • yürüyüş

aktivitelerinizi kaydedebilirsiniz.

Profil kısmında ise Mi hesabınızı yönetebilirsiniz.

Profil kısmında Mi Band’ınızı görebilir ve buradan Mi Band ayarlarınızı yapabilirsiniz.

 

Mi Band 2 Ayarları Nasıl Yapılır?

Mi Band ayar bölümünü ayrı olarak inceleyeceğim.

En üst kısımda Mi Band 2 kalan şarj süresi yüzde olarak gösteriliyor.

İlk olarak Gelen arama bölümünden bahsedelim. Mi Band 2 ile telefonunuza gelen aramalardan haberdar olabiliyorsunuz. Gelen arama uyarılarını aç seçeneğini aktif hale getirerek, telefonunuza gelen aramaları Mi Band 2 ekranında görebilirsiniz. Arama geldiğinde Mi Band 2 ekranında arayan kişinin ismi çıkıyor ve Mi Band 2 titriyor.

Arayan kişinin isminin ekranda çıkması için telefonunuzun dilinin İngilizce olması gerekiyor. Yoksa arayan kişinin ismi çıkmıyor. Sadece telefon simgesi çıkıyor.

Güncelleme 07.07.2018: Mi Band 2’yi bağlamadan önce telefonunuzun dilini İngilizce yapıp öyle bağlayın. Mi Band 2 bağlandıktan sonra telefonun dilini Türkçe yapsanız dahi, arayan kişi bilgisi ekrana geliyor.

Bir diğer problem ise Türkçe karakterlerle ilgili. Arayan kişinin isminde Türkçe karakter mevcutsa, karakterin yerine ? çıkıyor. Örneğin; Barış ismindeki arkadaşınız sizi aradığında ekranda ismi Bar?? olarak görünecektir. Bunun için Barış ismini rehberinize Baris olarak kaydetmeniz gerekiyor.

Alarm bölümünden Mi Band 2 için alarm kurabiliyorsunuz. Kurduğunuz alarmın saati geldiğinde Mi Band 2 titreyerek sizi uyarıyor. Okuduğum inceleme yazılarında bu alarmın sizi uyandıracak kadar güçlü titrediğini yazmışlar. Kullandığım süre içerisinde kurduğum alarmlar ile uyanamadım. Daha çok hatırlatma amaçlı kullanıyorum.

Uygulama ayarları kısmından hangi uygulamanın bildirimlerini almak istiyorsanız, o uygulamayı aktif edebilirsiniz. Sadece gelen aramalar ve SMS ile birlikte ekranda kimin aradığını veya mesaj attığını görebiliyorsunuz. Mesajın içeriği ekranda görünmüyor. Diğer uygulamalarda ise sadece uygulamanın simgesi ekrana geliyor.

Şu anda sadece

 • Whatsapp
 • Facebook
 • Facebook Messenger
 • Instagram
 • Twitter
 • Youtube
 • Takvim

uygulamalarının bildirimlerini Mi Band 2 üzerinden alabiliyorsunuz.

Oturma uyarısı kısmında ise belirlediğiniz saatler arasında hareketsiz kalırsanız Mi Band titreyerek sizi hareket etmeniz konusunda uyaracaktır. Özellikle uzun saatler bilgisayar başında oturan biriyseniz, oldukça faydalı bir özellik.

Daha fazla kısmından SMS ve e-posta bildirimlerini açabiliyorsunuz.

Rahatsız etme modu ise belirlediğiniz saatler arasında Mi Band 2’nin titreşimini kapatarak sizi gelen bildirimler konusunda uyarmıyor.

Bilekliği bul seçeneği ise bilekliğinizi titreterek kaybolan bilekliğinizi bulmanızı sağlıyor. Sert bir zeminde ise bileklik titrerken aynı cep telefonlarında olduğu gibi titreşim sesi çıkararak nerede olduğunu belirtiyor. Yumuşak zemin üzerinde bu özellik pek işlevsel değil.

Bileklik konumundan bilekliği hangi kolunuza taktığınızı ayarlayabiliyorsunuz.

Bileklik ekran ayarları kısmından Mi Band 2’nin ekranında hangi verilerin gösterileceğini seçebiliyorsunuz. Mi Band 2’nin tuşuna dokunarak bu ekranlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

 • Saat
 • Attığınız adım sayısı
 • Yürüdüğünüz mesafe
 • Yaktığınız kalori
 • Nabız
 • Kalan şarj süresi

ekranda görüntüleyebileceğiniz veriler arasında.

Bilgi görüntülemek için bilekliğinizi kaldırın seçeneğini aktif ederseniz, Mi Band 2’yi kaldırıp baktığınızda ekran otomatik olarak açılacaktır. Bu sayede tuşuna basmanıza gerek kalmayacak.

 

Artıları

 • Ucuz
 • Uzun şarj süresi

Eksileri

 • Gelen aramalarda arayan kişinin ismini görebilmeniz için telefon dilinizin İngilizce olması gerekiyor.

 

Mi Band 2 detaylı inceleme yazısı şimdilik bu kadar. İlerleyen zamanlarda bu yazıyı güncelleyebilirim.

Mi Band 2’yi Aliexpress üzerinde burada bulunan satıcıdan alabilirsiniz. İstanbul’a 9 günde geldi.

2 Replies to “Mi Band 2 Detaylı İnceleme – Mi Band 2 Kutu Açılımı”

 1. ios uyumlu telefonlar ile çalışır mı peki ?

  1. iOS ve Android ile uyumlu çalışıyor.

Bir cevap yazın